Darłowo, 8 czerwca 2011 roku
Ostatniego dnia maja w Muzeum Zamek Ks. Pomorskich w Darłowie
odbyła się Wielka Gala podsumowująca dwie imprezy szkolne.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie Andrzej Protasewicz powitał przybyłych gości informując o szczególnym charakterze Gali z racji wręczenia nagród zwycięzcom dwóch imprez:
Obie imprezy pod patronatem Burmistrza Miasta Pana Arkadiusza Klimowicza organizowane są od lat przez SP3 w Darłowie przy współpracy z Muzeum Zamek Ks. Pomorskich w Darłowie.
Za osiągnięcia w OLIMPIADZIE - dyr. A Protasewicz, Pani Renata Potomska oraz Pan Zbigniew Mielczarski wręczyli nagrody i dyplomy finalistom i ich opiekunom.
Artystyczne zmagania uświetniła grupa uczniów, która pod kierunkiem Pani Anny Rudzkiej w oryginalny sposób recytowała wiersze Marii Jasnorzewskiej - Pawlikowskiej.
W PRZEGLĄDZIE PLASTYCZNYM „Poezja i obraz"
GRAND PRIX - zdobyła Monika Stankiewicz LO Darłowo, op. M.Burzak
W kategorii wiekowej klas I -III i przedszkolaI -Jolanta Wachowska Klub 44 Brygady Lot. Morskiego,
op. B. Wojtukiewicz
II - Patrycja Nowakowska S.P. 3 Darłowo, op. G. Kopeć
III - Maja Barancewicz Przedszkole nr 2, op. M. Makuch,
B. Ciechanowska
Wyróżnienia Krzysztof Nocóń DORT- op. Ewa KrólikKarol Walczak S.P. 3 Darłowo, op. Ewa Filipek
W kategorii wiekowej klas IV-VII - Witold Kozera ZS w Pieszczu, op. G. Kozera
II - Agata Hejno ZS nr 4 w Kopnicy, op. J. Tomczyk
III - Marta Balicka S.P. 3 w Darłowie, op. E. Juszczyk
WyróżnieniaNatalia Bukowska ZS w Pieszczu, op. G. Kozera
Wiktoria Lichocka Klub 44 Brygady Lot. Morskich - Darłowo,
op. B. Wojtukiewicz
W kategorii wiekowej klas gimnazjalnych
I - Dagmara Zdunek Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie, op. Anna Machłaj
II - Paulina Kośka ZS w Pieszczu, op. G. Kozera
III - Marta Zemlewska ZS nr 3 w Dąbkach, op. Monika Ferka
Wyróżnienia Zuzanna Smulska Gimnazjum Miejskie w Darłowie, op. K. LeśniewskaKarolina Werner Gimnazjum nr 2-Stary Jarosław, op. A. Miranowicz
W kategorii klas ponad gimnazjalnych
I - Monika Stankiewicz LO w Darłowie, op. M. Burzak
II - Mateusz Łuczak ZSM w Darłowie, op. A. Idasiak
III - Krystian Świacki LO w Darłowie, op. Bożena Galińska
Wyróżnienia
Piotr Wik ZSM w Darłowie, op. A. Idasiak
Anna Wierszel DORT w Darlowie, op. Ewa Królik
WIELKIE PODZIEKOWANIA przekazano osobom zaangażowanym w działania na rzecz imprezy oraz sponsorom: Beata Wojtukiewicz, Grażyna Kopeć, Mariola Makuch, Bożena Ciechanowska, Ewa Królik, Halina Gaffke-Poprawska, Grażyna Kozera, Justyna Krakowiak, Ewa Filipek, Justyna Tomczyk, Anna Machłaj, Monika Ferka, Krystyna Leśniewska, Aleksandra Miranowicz, Monika Burzak, Anna Idasiak, Anna Rudzka, Beata Mielczarska, Anida Rydlichowska, Anna Bukowska, Małgorzata Marek, Beata Dądera, Ewa Jaźwińska, Wioleta Mordacz, Katarzyna Łusiewicz ,Jerzy Buziałkowski- dyr Zamku, Magda Burduk, Katarzyna Tocha, Bogdan Pasławski, Bożena Galińska
Dorota Adryańczyk
SPONSORZY VI Przeglądu:
Paweł Krakowiak - Laboratorium Vita; Aldona Śmigielska - Usługi Edukacyjne; Wodnik; Wiesława Masłowska - Villa Makro; Piotr Masłowski - Firma Ericus;
Ryszard Romaniuk - Firma Gastronomiczno-Handlowa; Państwo Wajer - Sklep Papierniczy; Rada Rodziców SP nr 3 w Darłowie;
Wspólna fotografia upamiętniła oba wydarzenia i ich uczestników.
Warto nadmienić, że na konkurs wpłynęło ok. 500 prac następujących szkół, ośrodków i przedszkoli: ZS nr 3 w Dąbkach, ZS w Kopnicy, ZS Gimnazjum nr 2 w Darłówku, SP nr 3 w Darłowie, LO im. Stefana Żeromskiego w Darłowie, ZSM w Darłowie, ZS w Pieszczu, ZS nr 2 w Starym Jarosławiu, Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie, Szkoła Podstawowa w Sławnie, Gimnazjum Miejskie w Darłowie, Przedszkole nr 2 w Darłowie, Dzienny Ośrodek Reh. -Terap. w Darłowie, DOK w Darłowie, Klub 44 Bazy Lotnictwa Morskiego.
Wystawę prac plastycznych można oglądać do 15 czerwca 2011 roku w sali 107 w darłowskim zamku
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Koordynator - Elżbieta Juszczyk